Durga je najznámejšou formou Parvati, Šivovej ženy.
Zjavuje sa ako krásna a skvelá žena, ktorá sa však v nebezpečenstve môže ukázať aj v hrozivej podobe.

Jej meno znamená “neporaziteľná”. Často je vyobrazená s ôsmimi, desiatimi alebo viacerými rukami, držiac zbrane v každej z nich. Do našich životov prináša ochranu a dokáže od nás odstrihnúť všetky negatívne energie. V rukách nedrží iba meč, šabľu, harpúnu, luk a šíp, ale aj lotosový kvet, čakrovú hviezdu, požehnanie, modlitby a odpustenie. Aj toto sú zbrane na zbavenie sa všetkého, čo nám škodí a čo viac nepotrebujeme.

“Neboj sa, všetko je v poriadku.” odkazuje nám.
Urob jeden krok vpred a Boh ich k tebe spraví tisíce. Často to hovoríme a týka sa to aj tohto.

Rada na duchovnú prácu s bohyňou Durga:

Vyčleň si aspoň pol hodinu, kedy venuješ pozornosť len sebe. Dovoľ si to, aby si zlepšil svoj život.

Uvoľni sa, pohodlne si sadni alebo ľahni a relaxuj pár minút.

Popros o podporujúce a ochranné energie. Požiadaj o odstránenie všetkého, čo ti bráni, aby si vykročil vpred a o rozplynutie všetkých vecí a okolností, ktoré ti ubližujú a blokujú ťa na tvojej ceste. Pros o odstránenie silou lásky, aby každá osoba alebo situácia, ktorá ťa blokuje, odišla z tvojho života. Tak, aby si napredoval na svojej ceste k dosiahnutiu účelu tvojho života. Potom vylieč všetky rany pocitmi lásky, milosti a pokoja.

Vykonaním tohto procesu sa v tvojom živote môže otvoriť veľa nových dverí. Nebudeš musieť ďalej kráčať s ťažkým ruksakom na ramenách a so strachom, či nespadneš. Naopak, budeš žiť v prítomnosti a pozerať sa vpred. Budeš schopný slobodnejšie pracovať na svojom životnom zámere.

Vaša modlitba a tvorivé myšlienky môžu byť vyslovené v niekoľkých vetách. Avšak, odporúčam vám brať to vážne a dať tomu patričný čas a energiu. Objavte špeciálne energetické pole a zažívajte príjemné pocity - dovoľte, aby sa váš život stal ľahším. Som si istý, že veľmi dobre viete, že vaša energetická úroveň a to, akú vibráciu zo seba vysielate, vytvára okolnosti a udalosti vášho života. Aj v časoch, keď sa necítite práve najlepšie. To, kam sa zameriavate je presne to, kam sa dostanete. Ak vo svojom vnútri živíte hnev a horkosť, to presne dostanete od života späť. Ak však žijete v láske, v šťastí a kráčate po ceste dobrých ľudí, všetko sa zmení.

Po modlitbe sa odporúča recitovať mantry. Sú to krátke, pradávne, zvyčajne sanskritské modlitby, ktoré tvorí pár slov. Ak ich opakujeme, recitujeme alebo spievame, privolávame si do života mnoho pozitívnych a silných energií. Ako dôkaz môžeme použiť jeden jednoduchý príklad. Pomyslime na to, koľkokrát za posledné tisícročie ľudia povedali jednoduchú mantru “Ľúbim Ťa.” jeden druhému. Môžeme cítiť, koľko ohromnej energie sa dá do pohybu, keď vyžarujeme tento pocit smerom k našim milovaným. Presne takto fungujú mantry.

Mantru opakujte 108-krát. Zaberie vám to asi 10-15 minút času, v závislosti od dĺžky mantry. Dole, na konci stránky, nájdete text mantry a krátky opis jej významu spolu s výslovnosťou. Je tam pripojené aj video, pomocou ktorého sa môžete naučiť správnu výslovnosť. Odporúčam vám vziať si modlitebné korálky, tzv. malu, ktorá obsahuje 108 korálok. Vezmite si ju do ruky a po každom odrecitovaní mantry prejdite palcom na ďalšiu korálku. Keď sa dostanete na miesto, kde mala začína, budete vedieť, že ste odrecitovali jeden kruh.

Očistné úlohy musia byť vykonávané počas niekoľkých týždňov, nepretržite. Na vašom čítaní ste dostali informáciu, koľko týždňov máte úlohu vykonávať. Je veľmi dôležité ju robiť bez prerušenia. Ak ste začali, neprerušujte ju. Ak sa to stane a jeden týždeň zabudnete, začnite od úplného začiatku. Ak sa vám vynoria nejaké otázky alebo sa cítite zaseknutí, prosím, neprestávajte. Kontaktujte nás akýmkoľvek spôsobom vyobrazeným na našej webstránke a veľmi radi vám pomôžeme.

Každopádne, prosím, porozmýšľajte a uvedomte si, že váš svet sa nezmení sám od seba. Vy ho môžete zmeniť. Z vášho palmového listu už viete, kadiaľ ísť, aby ste našli šťastie a svoju celistvosť. Aby ste kráčali po svojej ceste, je nevyhnutné očistiť a odstrániť prekážky. Pracujte na sebe a buďte odhodlaní pracovať na vlastnom šťastí. Uvidíte, že to stojí za to.

Pred tým, ako začnete so svojou očistnou úlohou, odporúčam vám prečítať si naše rady k úlohám tu:
https://www.palmovelisty.sk/library/gods/about-the-poojas

Odporúčam vám tiež prečítať si moju knihu “Palmové listy - Tvoj osud, správa z budúcnosti”.
V knihe sa dozviete mnoho zaujímavých informácií o histórii, vzniku a fungovaní palmových listov:
https://www.palmovelisty.sk/kniha

S láskou
Zoltán Gábor Lukács
Palmové Listy

Odporúčaná mantra: Om Dum Durgaye Namaha

Információ a mantráról:
Význam mantry:

Privolávam týchto mocných bohov a žiadam ich o požehnanie múdrosťou, hojnosťou a ochranou od všetkého zlého.
K správnej výslovnosti mantry Ti poslúži toto video: