Priebeh predčítania palmových listov

O: Čo je obsahom palmových listov?

Váš palmový list vám ponúkne náhľad do vašej budúcnosti. Dozviete sa, čo môžete očakávať v rôznych oblastiach vášho života v rozličných obdobiach, ktoré vás čakajú. Palmové listy sa v podstate zameriavajú na budúcnosť, ale často sa zmieňujú aj o vašej minulosti alebo dokonca o niektorom z vašich predchádzajúcich karmických životov.

O: Jedná sa o veštenie, astrológiu alebo numerológiu?

Nie. Palmové listy sú síce prepojené s védskou astrológiou z Indie, ale fungujú na inom základe. Sú to staré posvätné písomnosti, ktoré spisovali starí majstri na základe informácií čerpaných z nebeskej kroniky zvanej Akáša. Predčítač vám prečíta z listu informácie, ktoré boli pred tisíckami rokov napísané špeciálne pre vás. On tieto informácie v podstate iba číta z listu, nie je tým, kto vám predpovedá budúcnosť.

O: Obsahuje list informácie týkajúce sa mojich detí alebo domácich miláčikov?

Deti si môžu dať prečítať z ich vlastného palmového listu, keď dovŕšia vek 16 rokov. Váš list tiež obsahuje informácie o životoch vašich detí a rodičov, avšak zameriava sa hlavne na váš život. Informácie o domácich zvieratkách sa tam objavujú zriedka. Ak sa tam spomínajú, súvisí to buď s jedným z vašich minulých životov, kde ste s nimi mali niečo spoločné, alebo ste im niečo urobili.

O: Je možné dať si prečítať list niekoho iného?

Nie, nie je. Môžete si dať prečítať iba z vášho vlastného palmového listu.

Niekedy list obsahuje informácie známe iba jeho majiteľovi, detaily, ktoré nepozná ani jeho najbližšia rodina. Preto by takéto čítanie bolo zásahom do súkromia členov vašej rodiny, vašich známych alebo priateľov.

O: Musím kvôli čítaniu cestovať do Indie?

Po tisícky rokov museli ľudia, ktorý si chceli vypočuť informácie obsiahnuté v ich palmovom liste, cestovať do Indie. Tento proces bol veľmi zdĺhavý a finančne náročný, niekedy trval aj roky. Dnes je to vďaka moderným technológiám oveľa jednoduchšie.

Dnes už nemusíte cestovať do Indie, pretože naším poslaním je pomôcť vám dozvedieť sa obsah vášho palmového listu. Všetko pre vás zariadime a prevedieme vás celým procesom čítania. Čítanie prebehne v našej čítacej miestnosti, kam prídete osobne, a cez internet sa spojíme s predčítačom v Indii.

O: Nájdu sa medzi predčítačmi palmových listov aj podvodníci?

Ak vycestujete do Indie, môžete stretnúť mnoho ľudí, ktorí váš budú presviedčať, že majú čo dočinenia s čítaním palmových listov. Tomuto remeslu sa venujú tisícky miestnych, avšak v Indii je iba 200 rodín skutočných predčítačov. Spomedzi nich je iba 8-10 predčítačov, ktorí pracujú so zahraničím. Sú certifikovaní, poznáme ich osobne, sme s nimi v dennom kontakte a pracujeme iba s tými najlepšími.

O: Koľko skúseností majú vaši predčítači?

Naši predčítači pochádzajú z posvätných rodín, ktoré sa venujú čítaniu palmových listov po stovky, niekedy dokonca tisícky, rokov. Toto povolanie je ich životným poslaním, tým, čo študovali, a čomu zasvätili celý svoj život. Sú jedinými na svete, ktorí majú dostatok znalostí a dokážu čítať z listov. Len samotný starý tamílsky jazyk, v ktorom sú listy napísané, je natoľko odlišný od dnešnej tamílštiny, že mu nikto okrem predčítačov nerozumie.

O: Kto má a kto nemá svoj palmový list?

Podľa našej skúsenosti väčšina ľudí, ktorí cítia potrebu nájsť svoj list a dozvedieť sa, čo je v ňom, ho majú. Preto je veľmi dôležité, aby bolo vaším slobodným rozhodnutím prísť k nám a dať si prečítať z vášho listu. Ak tomu tak bude, je tu obrovská šanca, že váš list sa nájde. Z vlastnej skúsenosti totiž vieme, že listy ľudí, ktorí boli k čítaniu donútení svojím partnerom alebo rodičmi, sa nenašli. Preto vás zdvorilo žiadame, aby ste nikoho netlačili k čítaniu ich palmového listu. Rešpektujte a prijmite ich rozhodnutie, ich slobodnú vôľu.

O: Je to môj list? Je naozaj o mne?

Počas čítania z vášho listu budete počuť nejaké informácie, podľa ktorých sa spoznáte. Zo spätnej odozvy našich zákazníkov vieme, že v liste sa spomínajú napríklad udalosti z ich života, o ktorých nikdy nikomu nepovedali, ich najhlbšie vnútorné myšlienky. Čítanie je o vás a pre vás. List je iba váš a jeho zámerom je pomôcť výlučne vám, vášmu životu.

O: Ako môžem vedieť, že sú palmové listy vierohodné?

Doteraz sme obdržali stovky spätných väzieb od našich zákazníkov a každým dňom pozorujeme na našich vlastných životoch, že veci zapísané v listoch, sa stávajú realitou. Všetci z nás už mali svoje čítanie a žijeme životom, spomínaným v našich listoch. Nie je našou úlohou niekoho presviedčať alebo dokazovať vierohodnosť listov, ale radi sa s vami podelíme o to, čo vieme, a čo sme už zažili.

Očakávame vás na našich stretnutiach a prednáškach, kde sa môžete stretnúť s ľuďmi, ktorí už majú svoje čítania za sebou. Môžete sa ich spýtať na ich skúsenosť, určite vám radi odpovedia. Taktiež vám s radosťou ukážeme a vysvetlíme celý proces. Neváhajte sa spýtať!

O: Prečo je potrebný odtlačok palca?

Palmové listy sú uchované v posvätných knižniciach, zoradené podľa odtlačkov prstov, keďže milióny listov nemôžu byť uložené bez systému na kope. Existuje približne 80 000 základných druhov odtlačkov palcov. Váš odtlačok je vždy osobitý ale vo svete je okolo 100-200 ďalších ľudí, ktorých odtlačok je podobný tomu vášmu - máte ten istý typ odtlačku. Vďaka tomuto systému zaberie hľadanie v indických knižniciach iba pár dní alebo týždňov.

O: Čo sa stane s mojím odtlačkom?

Vaše odtlačky naskenujeme a pošleme priamo do Indie. Tam ich predčítač analyzuje, určí, aký typ odtlačku máte, a podľa neho začnú hľadať v knižnici medzi zväzkami palmových listov. My si odtlačky neuchovávame, na konci celého procesu sa ich zbavíme.

O: Prečo musím zadať svoj dátum narodenia?

V knižniciach sú zväzky palmových listov zoradené aj podľa dátumu narodenia. Bez neho by proces hľadania v knižniciach trval mesiace. Keď do Indie pošleme spolu s odtlačkom aj dátum narodenia, proces hľadania zväzkov sa môže skrátiť na pár dní a samotné hľadanie listu počas čítania sa skráti na pol hodinu až hodinu.

O: Nie je pre mňa zlé poznať vlastnú budúcnosť?

Je pre vás zlé vedieť, kam smerujete, keď si sadnete za volant svojho auta? Je zlé vedieť, ktorá cesta je ideálna? Nejedná sa o predurčenie alebo osud, nie je to vyryté v kameni. Z listu sa dozviete ideálnu cestu vaším životom, na ktorej zo seba dokážete dostať to najlepšie pomocou svojej slobodnej vôle. Týmto spôsobom potom môžete žiť v láske a mieri. To nie je nikdy zlé.

O: Môžem sa dozvedieť kedy zomriem?

Smrť sa môže v listoch objaviť v rôznych formách. Jedna z nich je, že sa môžete dozvedieť rok, kedy sa váš život skončí. Alebo sa dozviete obdobie, ktoré bude tým posledným vo vašom živote. Najčastejšie sa dozviete, do ktorého roku zapísali Maharišiovia váš život, dokedy tu budete. Je možné, že budete žiť dlhšie ako vek spomínaný vo vašom liste, presný dátum úmrtia sa tam nikdy neobjavuje. Tiež môžete dostať radu, čo robiť, ak chcete žiť dlhšie, ako je spomínané vo vašom liste.

O: Spomínajú sa v listoch aj zlé udalosti?

Listy nie sú iba prechádzka ružovou záhradou, spomínajú sa v nich aj ťažké obdobia. Tieto sa v listoch objavujú preto, aby ste dostali možnosť prežiť ich tak priaznivo, ako len môžete. Listy vám tiež ponúknu radu, ako týmto zlým udalostiam predísť.

O: Je niekto, koho život môže byť iba zlý?

Sú ľudia, ktorí majú v živote veľa ťažkostí a karmických udalostí. Napríklad tí ľudia, ktorých život je taký krátky, že ani nedostanú šancu narodiť sa na tento svet. Z našej skúsenosti však vieme, že ľudia, ktorí za nami prídu a podľa rád z listu si očistia karmu, začnú žiť zďaleka ten najlepší a najpozitívnejší možný život. A ak ich čakajú nejaké ťažkosti, prejavia sa tou najmenej nepríjemnou formou.

O: Môžem zmeniť zlé veci, ktoré ma čakajú?

Samozrejme, môžete. Na čítanie prichádzate so zámerom získať manuál, podľa ktorého dokážete zmeniť negatívne veci, ktoré vás čakajú. Samotné čítanie vám poskytne niekoľko rád, ako žiť, a na konci čítania dostanete úlohy na očistenie karmy, ušité presne na vás. Tieto úlohy sa nazývajú púdže. Obsahujú modlitby, mantry a pomoc ľuďom, a môžu byť rozvrhnuté až na pár nasledujúcich rokov.

O: Čo ak sa dozviem, že už mám pred sebou iba krátky život?

Už sme mali zákazníkov, ktorí trpeli vážnymi ochoreniami. Dostali nasmerovanie, ako môžu z ich momentálnej situácie vyťažiť to najlepšie, a ako tu môžu zostať čo najdlhší čas. Vás tiež nasmerujeme ohľadom ochorení, ktoré vás čakajú. Dozviete sa, ako im predísť alebo zmierniť ich dopad na vaše zdravie. Ak je napríklad možnosť, že v budúcnosti dostanete vážnu chorobu, ktorá je výsledkom dlhotrvajúceho stresu, úzkosti alebo nezdravého životného štýlu, váš list vám prezradí, čo, a v ktorom období je potrebné zmeniť, aby ste sa chorobe vyhli alebo ju zmiernili.

O: Čo ak sa rozhodnem inak, ako je napísané v mojom liste?

Vy sa rozhodujete sami a sami si tiež vyberáte cestu, akú si prajete. List vás nasmeruje a my vám môžeme len odporučiť, aby ste nasledovali túto cestu, ale rozhodnutie je na vás. Z našej skúsenosti vieme, že listom navrhnutá cesta prináša úspešné výsledky.


Predčítanie

O: Musím byť na čítaní osobne?

Áno, musíte prísť osobne. Tešíme sa na vás v ktorejkoľvek z našich čítacích miestností. Celý proces trvá približne 3 hodiny.

O: V akom jazyku prebieha čítanie?

List je napísaný v starom tamílskom jazyku a predčítač z neho číta v angličtine (buď sám, alebo za pomoci tlmočníka). My vám zabezpečíme tlmočníka, ktorý vám všetko preloží do vášho materinského jazyka. Tiež tlmočíme do modernej európskej angličtiny.

O: Kedy sú čítania?

Kvôli časovému rozdielu medzi Indiou a Európou, prebiehajú čítania od rána do poobedia. Celý proces trvá asi 3 hodiny. Dovoľujeme si vám poradiť, aby ste skúsili pár dní pred čítaním relaxovať, oddýchnuť si a naladiť sa naň. Po čítaní si urobte čas na premyslenie a strávenie informácií, ktoré ste sa z vášho listu dozvedeli.

O: Budeme v živom kontakte s Indiou?

Áno, čítanie prebieha prostredníctvom videokonferenčného živého hovoru s predčítačom. Budete ho môcť vidieť a on uvidí počas čítania vás.

O: Ako prebieha deň čítania môjho listu?

Keď dorazíte do našej čítacej miestnosti, vysvetlíme vám, ako bude čítanie prebiehať, a čo môžete očakávať. Potom sa skotnaktujeme s predčítačom v Indii a začneme selekciu - proces hľadania vášho listu. Ten trvá asi pol hodinu až hodinu, v závislosti od toho, v ktorom zo zväzkov sa nachádza váš palmový list. Potom nasleduje polhodinová prestávka, počas ktorej si predčítač preloží obsah listu zo starej tamílštiny. Následne začína samotné čítanie, ktoré trvá okolo hodiny - hodiny a pol.

O: Kto sa zúčastní môjho čítania?

Pri vašom čítaní budete prítomný vy, váš tlmočník a indický predčítač. Čítania nie sú verejné. Ľudia zvonku, ktorí nie sú členmi nášho tímu, nemajú povolené zúčastniť sa čítaní.

O: Prebieha selekcia - hľadanie listu a čítanie v ten istý deň?

Vo väčšine prípadov áno. Avšak zriedka sa stáva, že Mahariši vám “predpíše” určité úlohy, ktoré by ste mali splniť pred začiatkom čítania. Už sa nám to stalo a znamená to, že sa musíte modliť po dobu pár dní alebo týždňov, alebo musíte vykonať určitý typ meditácie či rituálu. Jedná sa napríklad o odpustenie, zmierenie alebo ustálenie určitej oblasti vášho života. Potom dostanete možnosť vypočuť si obsah svojho listu.

O: Čo je to hľadanie palmového listu - selekcia?

Deň vášho čítania začína selekciou. Predčítač ma pripravené zväzky listov, ktoré našli podľa vášho odtlačku palca a dátumu narodenia. Tie spolu obsahujú okolo 100-200 listov, spomedzi ktorých budeme hľadať ten váš. Počas hľadania listu predčítač číta určité tvrdenia, detaily a údaje, na ktoré odpovedáte “áno” alebo “nie”. Týmto spôsobom prechádzame jeden list po druhom, až kým nenájdeme list, v ktorom sa budú všetky tieto údaje zhodovať s vaším životom.

O: Aké údaje sa objavujú počas hľadania listu - selekcie?

Vaše meno, meno vášho partnera, mená vašich rodičov, počet súrodencov. Taktiež sa tam spomínajú vaše deti, práca, vysokoškolský titul a niektoré iné dôležité údaje, ktoré charakterizujú váš život. Váš dátum narodenia, prípadne nejaké dôležité udalosti, ktoré ste zažili. Tento proces obsahuje všetky potrebné údaje, aby sme dokázali určiť, či ide naozaj o váš list.

O: Čo ak nepoznám niektoré informácie, napríklad mená mojich rodičov?

Už sme mali zákazníkov, ktorí nepoznali určité údaje. Je zaujímavé, že v ich prípade sa tieto informácie v zväzkoch listov vôbec neobjavili, takže hľadanie prebehlo bez problémov. Počas selekcie sa objavujú informácie z vášho aktuálneho života, veci, ktoré viete. Ak napríklad trpíte chorobou, o ktorej neviete, táto sa počas selekcie nebude spomínať.

O: Čo nasleduje po selekcii, keď sa nájde môj palmový list?

Listy sú napísané v starom tamílskom jazyku. Predčítač ich preloží z tohto jazyka, aby nasledovné čítanie mohlo prebehnúť plynule. Predčítači pri tom používajú malé zošitky, ktoré dostávajú špeciálne pre túto príležitosť. Ak sa chystáte kvôli čítaniu vycestovať do Indie, odporúčame vám, aby ste si našli predčítača, ktorý tento zošit vlastní. Je totiž zárukou kvality certifikovaného predčítača.

Listy sú napísané veršovanou formou, každá sloha obsahuje 4 verše a dá sa povedať, že toto je pieseň vášho života. Informácie vo vašom liste sú rozdelené do kapitol. Prvá kapitola je selekcia, od druhej po dvanástu sú obsiahnuté detaily z vášho života. Kapitoly trinásť až sedemnásť obsahujú informácie z rôznych oblastí vášho života. Prezradia vám, čo môžete očakávať v týchto oblastiach počas rôznych období, ktoré vás čakajú. Počas prekladu predčítač usporiada tieto informácie chronologicky a vám už prečíta súvislý text.

O: Čo sa deje počas čítania?

Počas čítania budete opäť počuť údaje zo selekcie. V prvej fáze čítania vám potom predčítač povie o hlavných energiách vášho žiota. Poskytne vám popis seba samého, ktorý by vám mohol pomôcť pochopiť určité veci. Následne, vo väčšine prípadov, nahliadne do vašej minulosti, ale iba do karmického obdobia, v ktorom sa nachádzate teraz. Povie vám, kedy sa toto karmické obdobie začalo a aké karmické udalosti sa vám pravdepodobne stali. Väčšinu z týchto udalostí ste naozaj zažili. Ak ste niektorú z nich nezažili, boli ste od nej uchránení a bolo vám dovolené vyhnúť sa jej. Potom bude predčítač hovoriť o vašej budúcnosti rozdelenej do 2-4 ročných období. Najbližších 10-15 rokov vášho života obvykle obsahuje najpodrobnejšie informácie. Pred koncom čítania dostanete možnosť položiť predčítačovi otázky, na ktoré vám list môže poskytnúť odpovede. Avšak z našej skúsenosti už vieme, že počas samotného čítania vám list poskytne odpovede na väčšinu vašich otázok alebo nejasností. Na záver čítania nahliadneme do jedného z vašich minulých karmických životov, ktorý má najsilnejší dopad na váš súčasný život. Predčítač vám povie, v akej krajine ste žili, či ste boli muž alebo žena, a ako ste konali. Toto vám pomôže pochopiť príčiny vašich súčasných skúseností. Po čítaní obdržíte v priebehu pár týždňov e-mailom púdže - úlohy na očistenie vašej karmy.

O: Čo sa stane s mojím listom po čítaní?

Po čítaní bude váš list odložený späť do knižnice. Jedným z hlavných dôvodov je, že na opačnej strane vášho listu je zaznamenaný život iného človeka. Druhým dôvodom je, že listy sú nenahraditeľné a neoceniteľné posvätné písomnosti. Spadajú pod ochranu rôznych medzinárodných organizácií, napríklad pod UNESCO.

O: Čo symbolizuje knôt/sviečka?

Knôt symbolizuje oheň, svetlo vášho života, vašej existencie. Dá sa povedať, že prináša nebeské svetlo na Zem. Keď zapaľujete knôt, poproste ho, aby dlho osvetľoval vašu cestu. Poproste ho, aby sa o vás postaral a ukázal vám smer, keď sa ocitnete na rázcestí.

O: Čo symbolizuje kvet?

Kvet symbolizuje vodu. Tá je symbolom rastu, cesty k oblohe, krásy, rozpuku a všetkého krásneho vo vašom živote. Keď ukladáte na oltár kvety, buďte vďačný za všetko krásne, za každý rozkvitnutý moment, a poproste svoj život, aby vám priniesol ešte viac krásnych a pozitívnych skúseností.

O: Čo symbolizuje ovocie?

Ovocie symbolizuje zem. Tá je symbolom plodnosti, materiálneho sveta, hojnosti, rozvoja a rastu. Keď na oltár ukladáte ovocie, buďte vďačný za všetko, čo máte v živote, a poproste o plodnosť, prosperitu a úspech v oblastiach života, ktoré sú pre vás dôležité.

O: Čo symbolizujú vonné tyčinky?

Vonné tyčinky symbolizujú vzduch a éter. Keď ich zapálite, proste ich o pokoj, o vyčistenie vašich pochybností a otázok ich čistým dymom a energiou.

Poproste ich, aby vám poskytli odpovede na otázky, priniesli mier, šťastie a lásku do vášho života. Prosíme vás, aby ste si pri tejto príležitosti so sebou priniesli kvalitné vonné tyčinky.

O: Môžem si na oltár priniesť predmet, ktorý je pre mňa dôležitý?

Samozrejme, môžete si priniesť sošku, modlitebné korálky mala alebo iný osobný predmet, ktorý je pre vás dôležitý. Čítanie je očistným a požehnávajúcim procesom, na konci ktorého si môžete tieto predmety zobrať naspäť domov, alebo ich ponechať v našej čítacej miestnosti ako dar.

O: Záleží na tom ako veľa a čo zo spomínaných vecí prinesiem?

Toto je vaše rozhodnutie. Prineste množstvo a druh predmetov, ktoré pokladáte za dôležité. Tiež vám navrhujeme, aby ste si pár dní pred čítaním skúsili premyslieť, ktoré symboly s vami môžu byť prepojené.

O: Sú nejaké veci, ktoré by nemali byť z listu prečítané?

Predčítač je povinný prečítať všetko, čo váš list obsahuje a my vám všetko pretlmočíme. Avšak na základe našej skúsenosti vieme, že v liste nie je nič, čo by vás v živote neposunulo dopredu. Palmový list nikdy neubližuje, vždy pomáha.

O: Môžem si na svoje čítanie so sebou priviesť člena rodiny, priateľa alebo známeho?

Áno, môžete. Čítanie je vašou osobnou skúsenosťou, ale ak naozaj chcete, aby s vami bol niekto blízky, je to v poriadku. Avšak nikto nemôže byť prinútený, aby sa k nám pripojil. Ako sme si už všimli, ak prídete na čítanie osamote, celý proces je oveľa hlbší a môžete sa do čítania úplne ponoriť.

O: Ako bude moje čítanie nahrávané?

Nahrávame celý proces, a zvuk oddelene. Prosíme vás, aby ste si priniesli usb kľúč a na konci čítania vám naň môžeme skopírovať celú nahrávku, ktorú si môžete opätovne vypočuť doma. Po čítaní nahrávky neuchovávame, takže je dobré, ak vám z nich hneď môžeme urobiť kópiu.


Záujemcom

O: Koľko stojí čítanie?

Celková suma čítania je 180€ v dvoch platbách. Prvá, ktorú zaplatíte pri registrácii, je 70€. Druhú časť, 110€, zaplatíte pri svojom čítaní. Ak sa váš list nenájde, vrátime vám peniaze a vás to nestojí nič.

O: Prečo nie je čítanie oveľa drahšie?

Neradi by sme sa vyjadrovali k tomu ako fungovali iní, poskytujúci rovnakú službu. Náklady na proces sú proste takéto a my si nebudeme účtovať viac. Nijaké skryté poplatky.

O: Prečo hľadanie netrvá mesiace alebo roky?

Prijímame len toľko registrácií a čítaní naraz, koľko sme schopní zvládnuť v nasledovných týždňoch. Toto je dôvodom, prečo nemáme čakaciu listinu na týždne alebo mesiace dopredu. Proces mal počas tisícok rokov čas sa prispôsobiť a stal sa celkom rýchlym a efektívnym. Ak niekde hľadanie zväzkov trvá dlhšie, je to kvôli dlhej čakacej listine.

O: Prečo čítanie palmového listu stojí peniaze?

Proces zahŕňa veľa nákladov a je uskutočniteľný vďaka práci mnohých ľudí. Ako ste vy platený vo vašej práci, my sme platení za tú našu. A tiež nás teší, že pomocou čítaní môžeme podporiť posvätné indické rodiny.

O: Prečo čítanie stojí tak veľa?

Cena čítania sa odzrkadľuje v jeho kvalite. V minulosti si iní organizátori čítaní účtovali aj viacnásobok našej ceny. My sa snažíme znížiť výdavky. Veríme, že táto suma bude vyhovovať vám, aj nám.

O: Prečo je potrebné zaplatiť registračný poplatok?

Registračný poplatok pokrýva nasledujúce výdavky: začatie celého procesu, hľadanie v knižniciach, vyzdvihnutie zväzkov a ich doručenie predčítačovi. Tieto peniaze posielame spolu s vaším odtlačkom do Indie.

O: Čo by som mal urobiť, ak nedokážem cenu čítania uhradiť teraz?

V súčasnosti vám nedokážeme umožniť platbu po častiach. Požiadajte život, aby vám pomohol získať potrebné peniaze. Niekoľko našich zákazníkov nám povedalo, že keď cítili blížiace sa čítanie, ako by im život automaticky poslal tú správnu sumu.

O: Koľko čítaní ste už tlmočili?

Palmové listy sú súčasťou našich životov už 6 rokov. Naši tlmočníci a asistenti v minulosti pracovali na viac ako 900 čítaniach.

O: Neviem po anglicky. Je to problém?

Vôbec nie. Na čítanie vám zabezpečíme tlmočníka. Ten je zodpovedný za to, že vás prevedie týmto dňom, vysvetlí vám, ako prebieha proces, a bude vám asistovať na tejto ceste. Anglický jazyk používaný ľuďmi z Indie znie na začiatku veľmi neobvykle a je výzvou aj pre tých, ktorí hovoria po anglicky veľmi dobre. Ubezpečujeme vás, že naši tlmočníci trénovali mesiace. Počas stoviek hodín strávených s predčítačmi sa ich vzájomná komunikácia stala plynulou.

O: Kam musím ísť? Kde sú vaše čítacie miestnosti?

Máme čítacie miestnosti na Slovensku v Bratislave, a v Maďarsku v Budapešti a Székesfehérvár-i. Obvykle čítame tu. Čítacia miestnosť v Bratislave sa nachádza blízko centra Istropolis. Keď si dohodnete schôdzku, radi vás privítame na konzultácie alebo registráciu.

O: Ako dlho trvá čítanie?

Spolu u nás strávite okolo 3 hodín. Samotné čítanie zvyčajne trvá hodinu až hodinu a pol ale často sa stane, že celkovo sa natiahne na 2-3 hodiny. Prosíme vás, aby ste si vyhradili dostatok času na vaše čítanie, keďže dopredu vám nevieme povedať jeho presné trvanie.

O: Ak mám pocit, že všetko v mojom živote je v poriadku, prečo by som sa mal registrovať?

Väčšina našich zákazníkov za nami prichádza, keď sa nachádzajú v ťažkej situácií alebo životnej fáze. Avšak, máme tiež zákazníkov, ktorých životy sú v podstate v poriadku. Tých dokáže palmový list nasmerovať, alebo utvrdiť v správnej ceste. Dalo by sa to prirovnať k návodu, ktorý máte vždy poruke, a keď sa ocitnete na životnom rázcestí, dokážete nájsť správnu cestu oveľa ľahšie.

O: Čo ak sú v mojom živote veci, na ktoré nie som veľmi hrdý?

Veci, ktoré odznejú v čítacej miestnosti, v nej aj zostanú. Diskrétnosť je pre nás veľmi dôležitá a nikto vás nebude súdiť. Nezáleží na tom, v akom životnom období sa nachádzate, či máte problémy, či ste výnimočný alebo nie – my vás privítame s bezpodmienečnou láskou.

O: Môžem sa zúčastniť procesu bez ohľadu na vierovyznanie?

Aj keď je systém palmových listov prepojený s Indiou, je nezávislý od akéhokoľvek náboženstva. Takže vás privítame bez ohľadu na to, aká je vaša viera alebo náboženstvo. Už sme mali zopár zákazníkov praktizujúcich rôzne náboženstvá, dokonca aj kazateľov.

O: Môžem povedať iným o mojom čítaní?

Samozrejme, môžete. Informácie sú iba vaše a patria iba vám. Avšak, ak sa rozhodnete podeliť sa s niekým o určité detaily z vášho čítania, mali by ste si premyslieť komu a s čím sa zveríte. Samozrejme, môžete každému povedať, kde ste boli, čo sa stalo a aké zmeny to prinieslo do vášho života.

O: Môžem dať niekomu čítanie ako darček?

Áno, predávame darčekové poukazy, ktorými môžete prekvapiť člena svojej rodiny alebo niekoho, kto pre vás veľa znamená. Avšak, je veľmi dôležité uvedomiť si, že každý, kto k nám príde, tak musí urobiť z vlastnej vôle. Prosíme vás, aby ste poukaz nedávali niekomu, koho chcete k čítaniu dotlačiť, alebo ho presvedčiť o pravdivosti palmových listov. Tento darček stojí za to, ak oň dotyčný naozaj stojí.

O: Čo si mám so sebou priniesť na čítanie?

Prosíme vás, aby ste si priniesli usb kľúč, na ktorý vám skopírujeme nahrávku z čítania. Prineste tiež nejaké ovocie, kvety a sviečky. Tie položíte na oltár v našej čítacej miestnosti. Pre vás sú to veľmi pekné symboly, ktoré nám môžete nechať v čítacej miestnosti darom.


Púdže

O: Čo je to púdža?

Púdža je slovo v sanskrite znamenajúce rituál. Sú to úlohy, ktoré niekedy môžu trvať až roky, a ktoré môžete opakovať hocikedy počas života. Sú to modlitby, mantry, pomoc iným a tradície poskladané dokopy presne pre vás, na základe vášej karmickej minulosti.

O: Musím urobiť púdže, ktoré dostanem?

Z vašich spätných reakcií vieme, že ľudia, ktorí sa riadia púdžami, a pracujú na očistení svojich karmických energií, sa stávajú úspešnejšími a šťastnejšími. Tí ľudia, ktorí púdže nedodržali, tiež hovoria, že ich životy sa stali menej komplikovanými. Avšak, po očistení svojej karmy môžete očakávať oveľa intenzívnejší úspech. Našou radou je, aby ste začali s úlohami na očistenie karmy čo najskôr to bude možné. Čím skôr ich urobíte, tým skôr uvidíte ich pozitívne účinky, ale je na vás, kedy s nimi začnete. Dôležité je urobiť ich aspoň raz v živote, aby ste mohli žiť s očistenou karmou.

O: Môžem robiť púdže niekoho iného?

Púdža je vyskladaná na základe vašej karmickej minulosti. Tým, že urobíte svoje púdže, všetci členovia vašej rodiny nimi budú ovplyvnení. Vaším jednoduchším a šťastnejším životom pomôžete aj im, a vaša spoločná karma sa zlepší. Ak by váš partner tiež chcel robiť tieto úlohy na očistenie karmy, navrhujeme, aby si dal nájsť svoj vlastný list.

O: Prečo je potrebné uctievať bohov z Indie?

Je na vašej slobodnej vôli, na vašom rozhodnutí, či urobíte púdže alebo nie. Je to starý indický spôsob, ktorý používa prostriedky starej indickej kultúry a hinduistického náboženstva. Navrhujeme vám, aby ste odriekali mantry a modlitby obsiahnuté vo vašom liste, pretože majú silný účinok na očistenie vašej karmy. Avšak, je tiež možné modliť sa na základe vašej vlastnej viery a kultúry. Najdôležitejšou vecou je zaoberať sa sebou a konať pre seba.

O: Stoja púdže nejaké peniaze?

Púdže obsahujú viacero úloh, zatiaľ sme mali asi 60 rozličných typov. Väčšinu z nich môžete urobiť vy samy. Avšak, sú prípady, kedy Maharišiovia radia ísť na púť do Indie, alebo navštíviť chrámy či posvätné miesta. Obsahujú tiež úlohy, ktoré za vás môžu urobiť v chrámoch v Indii. To zahŕňa aj symbolický poplatok na deň.

Je vaším rozhodnutím, čo z toho sa rozhodnete dodržať. Púdže často zahŕňajú aj nejaké dary. Napríklad darovanie jedla ľuďom v núdzi, oblečenia deťom, alebo dary pre vašeho spirituálneho vodcu. Niekedy zahŕňajú aj určitý druh peňažného daru.

O: Čoho a koľko by som mal darovať?

Peňažný obnos nie je tým, na čom skutočne záleží. Dôležitý je samotný akt darovania. Budete cítiť a vedieť, ako veľa máte darovať. Možno ľuďom darujete jablko alebo keksík ako dar jedla, ale tiež ich môžete pozvať na obed alebo večeru. V minulosti sme už organizovali skupinové potravinové dary. Je to fantastický pocit, pomôcť ľuďom, ktorí to najviac potrebujú.


Ďalšie otázky

O: Je čítanie palmového listu dostupné aj pre ľudí zo zahraničia?

Áno, samozrejme. Tešíme sa na registrácie z akýchkoľvek krajín na svete. Tieto čítania prebiehajú pomocou videokonferenčného hovoru (skype). Neváhajte, kontaktujte nás, a my vám radi pomôžeme.

O: Mohol by celý proces môjho čítania prebehnúť diskrétne?

Zaručujeme vám naprostú diskrétnosť. Čo sa povie v čítacej miestnosti, tam aj zostane. Ak niekto z vašich známych alebo rodiny príde, ubezpečujeme vás, že každý za dozvie iba tie informácie, ktoré sú napísané výlučne v jeho liste. Samozrejme vyhovieme aj požiadavke úplne diskrétneho čítania. V tom prípade vás nikto iný neuvidí v čítacej miestnosti a vyhradíme si pre vás samostatný termín.

O: Ako môžem platiť?

Počas registrácie sa platí v hotovosti. Ak sa registrujete e-mailom alebo poštou, môžete nám zaplatiť registračný poplatok cez PayPal. V prípade medzinárodného čítania vám radíme použiť PayPal, keďže je najrýchlejším a najlacnejším spôsobom platby.

O: Môžete zariadiť čítania aj pre telesne indisponovaných?

Samozrejme, môžeme. Snažíme sa zariadiť čítania pre všetkých, či už cez internet alebo osobne. Ak máte nejakú špeciálnu požiadavku, neváhajte nás kontaktovať a urobíme, čo bude v našich silách, aby sme vám pomohli.

O: Môžu mať čítanie aj mentálne postihnuté osoby?

Vaša osobná prítomnosť a aktívna účasť sú pri čítaní veľmi dôležité. V prípade mentálne postihnutých detí navrhujeme, aby si ich rodičia dali vyhľadať svoj vlastný list. Podľa skúseností vieme, že list tohoto rodiča obsahuje detailnejšie informácie o živote dieťaťa.

O: Môžem si dať prečítať list môjho psa, iného domáceho zvieraťa?

Palmové listy boli napísané pre ľudí, ktorí dovŕšili 16 rokov. Neexistujú palmové listy pre domácich miláčikov.

O: Môžem sa dozvedieť, čo čaká moju vlasť?

List je o vás a pre vás. Z informácií, ktoré ponúka, je možné vyvodiť určité informácie o budúcnosti niektorých krajín. Avšak, listy sú primárne o životoch ľudí.

O: Čo ak si zabudnem priniesť usb kľúč?

Usb kľúč si môžete kúpiť aj v našej čítacej miestnosti. Nahrávky neuchovávame dlho, preto vás prosíme, aby ste si kľúč priniesli.

O: Môžem v deň môjho čítania jesť?

Samozrejme, že môžete. Hlavné je, aby ste sa vy cítili pohodlne. Napite a najedzte sa tak, aby ste sa naplnili energiou, takže bude počas čítania správne prúdiť.